سخنرانی های کنفرانس‌های تد به صورت رایگان در وب‌سایت TED.com با جهانیان به اشتراک گذاشته می‌شود. هر روز یک سخنرانی جدید بر روی این وب‌سایت قرار می‌گیرد. همچنین سخنرانی‌های تد از طریق «پروژه ترجمه باز» توسط داوطلبین در سراسر جهان ترجمه و زیرنویس می‌گردد. علاوه بر وب‌سایت تد، شبکه‌های تلویزیونی، رادیو، نت‌فلیکس و وب‌سایت‌های متعدد سخنرانی‌های تد را منتشر می‌کنند.
با هدف حمایت از ایده های ارزشمند، تداکس‌تهران مجموعه‌ای از رویدادهای بومی، مستقل و تحت لیسانس سازمان تد (TED) است که مردم شهر تهران (و ایران) را برای تجربه رویدادی شبیه به کنفرانس تد، گرد یکدیگر می آورد. این مجموعه، نوآوران و رهبران اندیشه و عمل را در حوزه های گوناگون به کنار یکدیگر فرا می‌خواند تا ایده‌ها و ماجراهای خود را در قلب تهران به اشتراک بگذارند. همگام با مآموریت تد برای «گسترش ایده‌های ارزشمند»، تداکس‌تهران می‌کوشد تا «ایده‌هایی برای بهتر کردن جهان» را نشر دهد.
در مسیر گسترش ایده های ارزشمند، سازمان تد (TED) برنامه ای با عنوان تداکس (TEDx) را بنیانگذاری کرده است. تداکس برنامه شامل رویدادهای بومی و مستقل است که مخاطبین خود را برای تجربه رویدادی شبیه به کنفرانس تد گرد یکدیگر می‌آورد. رویداد ما تداکس‌تهران نام دارد که حرف اکس (x) در نام آن نشاندهنده مستقل برگزار شدن آن است. در تداکس‌تهران، ویدیوهای تد و سخنرانی‌های زنده، دست به دست یکدیگر می‌دهند تا برای مخاطبین بحث‌های عمیق و ارتباطات مفید را به ارمغان بیاورند. اگرچه کنفرانس تد تمام تداکس‌ها از تداکس‌هایی که ما برگزار می‌کنیم را راهنمایی می‌کند، اما هر رویداد تداکس، توسط گروه خود برگزار شده و مستقل از تد و دیگر تداکس‌ها می‌باشد.
شرکت سپنا به عنوان حامی رسانه ای این رویداد، در مراسم حضور دارد. پخش زنده اینترنتی این مراسم در روز جمعه 13 آذر 94 از طریق لینک زیر قابل مشاهده است:
TEDxTehran 2015 Live Stream


بالا | کپی رایت © 2013