بینا سیستم پخش زنده اینترنتی خصوصی به صورت آنلاین می باشد که جهت سمینارها و همایش ها، وب سایتهای پخش زنده و سیتم های نظارت و کنترل محیط و... قابل استفاده است.
با استفاده از این سرویس می توان همایشها، سمینارها و جلسات مراکز مختلف اداری، شرکتها و مدارس را روی بستر اینترنت با تعداد زیادی شرکت کننده ارائه کرد.


 این سرویس بر خلاف دیگر سرویسها که غالبا بر اثر افزایش کاربر، افت کیفیت پیدا میکنند به راحتی می تواند به تعداد زیادی از کاربران، بدون کاهش کیفیت خدمات دهد. سرویس بینا به برگزار کنندگان جلسات این امکان را میدهد تا با استفاده از امکانات موجود در جلسات و یا با استفاده از امکانات پیشنهادی ما جلسات خود را به صورت آنلاین پخش کنند.

بینا چگونه کار می‌کند؟

این سیستم از سه لایه به صورت زیر تشکیل شده است:

     ·  لایه اول: لایه سمت مشتری میباشد که تصاویر را  از دوربین دریافت و پس از پردازش آن به سمت سرورهای بینا ارسال میکند.

     ·  لایه دوم: شامل مجموعه ای از سرورهای پخش زنده بینا می باشد.

     ·   لایه سوم: لایه سمت کاربران می باشد که تصاویر را توسط انواع نرم افزارهای پخش کننده ویدیویی دریافت میکنند.


 تفاوت بینا با oovoo، skype و سیتم های مشابه :

نرم‌افزار‌های چت تصویری جهت چت کردن (گفتگوی رو/در/رو) با تعداد محدودی کاربر (کمتر از ۱۰ نفر) در‌نظر گرفته شده است حال آنکه بینا توانایی پخش تصاویر زنده و یا ضبط شده در زمان مشخص را برای انبوه کاربران به صورت هم زمان داراست. همچنین کاربر میتواند بدون نیاز به نصب نرم‌افزار، تصاویر زنده را روی وب‌سایت خود قرار دهد.

موارد استفاده:

· همایش‌ها

· کنفرانس‌ها

· مراسمات (جشن‌/یادبود/سالگرد/هیئات مذهبی)

· اتاق عمل

· دوربین‌های مداربسته (Analog or IP camera)

· وبینار(webinar): سمیناری است که به صورت کاملا الکترونیکی برگزار می‌شود؛ بدین صورت که کاربران تصویر ارائه کننده را در کنار اسلایدها،‌ عکس و فیلم‌های نمایشی توسط وی را مشاهده می‌نمایند.تجهیزات سخت افزاری موردنیاز:

· دوربین فیلم برداری، مداربسته، وب کم و ....

· انکودر سخت افزاری جهت تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال(درصورت نیاز)

· کامپیوتر شخصی، لپ تاپ

· اینترنت با حداقل سرعت آپلود 128 کیلوبیت در ثانیه


لازم به ذکر است پخش کننده فیلم بینا امکان ارسال تصویر جهت کاربران با سرعت اینترنت کم نیز را داراست.بالا | کپی رایت © 2013